header photo

پوتین در پیام سالانه خود به مجمع فدرال پارلمان روسیه:

پوتین در پیام سالانه خود به مجمع فدرال پارلمان روسیه:

هر کشوری بخواهد از خط قرمزهای ما بگذرد، پشیمان خواهد شد!

ولادیمیر پوتین با این هشدار که بهتر است هیچ کشوری از هیچ یک از خط قرمزهای روسیه عبور نکند، تصریح کرد روسیه برای حفظ منافع خود، به هرگونه اقدام تحریک کننده علیه این کشور، پاسخی سریع، شدید و فراتر از آن خواهد داد.

به گزارش ایرنا، پوتین روز چهارشنبه در پیام سالانه خود به مجمع فدرال پارلمان روسیه شامل مجلس دوما و شورای فدراسیون تاکید کرد اگر کشوری بخواهد از خط قرمزهای روسیه عبور کند، پاسخ پشیمان کننده دریافت خواهد کرد.

وی درباره شیوع ویروس کرونا نیز با بیان اینکه هنوز بطور نهایی و قطعی کرونا در روسیه مهار نشده است، گفت که فقط با واکسیناسیون می توان با همه گیری ویروس کرونا مقابله کرد

رئیس جمهوری روسیه از مردم کشورش خواست تا همه واکسن کرونا بزنند.

وی گفت: دانشمندان ما ،سه واکسن قابل اعتماد علیه کرونا ساخته اند که موفقیت بسیار بزرگی برای کشور ما است.

وی افزود: امیدواریم تا پاییز مصونیت مردم روسیه دربرابر کرونا را با واکسینه کردن 70 درصد مردم محقق کنیم.

پوتین از مردم روسیه خواست تا تدابیر پیشگیری در برابر همه گیری کرونا را رعایت کنند و در این مورد هوشیار باشند تا سلامتی خود را حفظ کنند.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه کرونا برای همه کشورهای جهان چالش ایجاد کرده است، اظهار داشت: ما باید تلاش های خود را برای مقابله با پیامدهای کرونا در کشور بکار گیریم و دولت روسیه باید تدابیر لازم ازجمله برای بهبود وضع اقتصاد کشور و افزایش درآمد مردم روسیه بکار گیرد.

پوتین در بخشی از پیام سالانه خود گفت: امنیت روسیه در هنگام شیوع همه جانبه به طور قابل اعتماد توسط نیروهای مسلح، سازمان های اجرای قانون و خدمات ویژه تأمین می شد.

وی در بخش دیگر پیام  خود به مجمع فدرال افزود: تا سال ۲۰۳۰ روسیه باید به میانگین امید به زندگی را به ۷۸ سالگی برساند.

پوتین گفت: هدف راهبردی ما مصونیت در مقابل کرونا است، من به خوبی می فهمم که این کار دشوار است، چر ا که  ویروس کرونا هنوز به طور کامل شکست نخورده و یک تهدید مستقیم است.
رئیس جمهوری روسیه در پیام سالانه خود به مجمع فدرال پارلمان افزود: کشور ما همواره از ارزش های سنتی خود که در برخی کشورها به دست فراموشی سپرده شده است، دفاع خواهد کرد

افزایش جمعیت روسیه در اولویت قرار دارد 

پوتین گفت: کاهش جمعیت روسیه همچنان ادامه دارد و به مساله ای مهم برای کشور تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از کاهش جمعیت و افزایش امید به زندگی مردم روسیه تا سن 78 سال از جهات راهبردی دولت روسیه است.

رئیس جمهوری روسیه گفت: استراتژی ما باید تامین شرایط افزایش جمعیت روسیه شود و باید تلاش کرد تا سال 2030 میلادی امید به زندگی مردم روسیه باید به 78 سال برسد.

جمعیت روسیه در زمان حاضر 146 میلیون نفر است و در سالهای اخیر هر سال حداقل 400 هزار نفر کاهش می یابد

صادرات غیرنفتی باید افزایش بیابد

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت که هدف دولت روسیه افزایش صادرات غیرنفتی است که در سالهای اخیر روند رو به افزایش یافته است.

وی گفت: دولت روسیه باید از صادرات غیرنفتی حمایت کند و باید در این زمینه برنامه ریزی بیشتر صورت گیرد.

پوتین خاطرنشان کرد که دولت روسیه موظف است تا ماه ژوئن طرحی را برای کاهش حداکثری بوروکراسی و موانع اداری در صادرات کالاهای غیرنفتی و کاهش کنترل ارزی در این بخش ارائه دهد.

ارتش روسیه قدرتمندتر می شود

پوتین در بخش دیگری از سخنان خود در مجمع فدرال پارلمان روسیه گفت که ارتش روسیه قدرتمندتر می شود.

وی خاطرنشان کرد که تا سال 2024 سهم تسلیحات پیشرفته در ارتش روسیه به 76 درصد و در نیروی اتمی سه گانه این کشور به 88 درصد خواهد رسید.

رئیس جمهوری روسیه به تحویل موشک های قاره پیمای مافوق صوت آوانگارد و تسلیحات لیزری «پرسوت» به ارتش روسیه اشاره و اضافه کرد: در سال 2022 نیز موشک های قاره پیمای سارمات به ارتش روسیه تحویل می شود.

پوتین همچنین به افزایش تعداد موشک های هوایی کینژال در واحدهای هوایی ضربتی روسیه و موشک های قاره پیمای کالیبر در ناوهای این کشور اشاره کرد.

به گفته وی کار ساخت تسلیحات پیشرفته و جدید از جمله تسلیحات پوسیدون، بوروستنیک و سایر سیستم های پیشرفته جریان دارد.

 رئیس جمهوری روسیه در همین حال گفت که روسیه به عنوان کشور پیشرو در عرصه تسلیحات راهبردی می خواهد تا کشورهای دیگر به مسائل مربوط به کنترل تسلیحات تهاجمی و دفاعی توجه کنند

اجلاس سران شورای امنیت باید برگزار شود

پوتین با بیان اینکه روسیه سال گذشته برگزاری اجلاس سران پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت را پیشنهاد کرد، این ایده را برای بررسی مسائل جهانی بسیار مهم خواند

وی گفت: با بهبودی وضع اپیدمیولوژی در سطح جهانی که در رابطه با همه گیری کرونا بوجود آمده است، امیدواریم که اجلاس سران پنج کشور عضو دائمی شورای امنیت برگزار شود.

تحریم های غرب موضوع تازه ای نیست

پوتین با انتقاد از یکجانبه گرایی آمریکا و غرب در عرصه بین المللی گفت: تحریم ها به شیوه معمول آنها تبدیل شده و متاسفانه بسیاری از کشورها به این مساله عادت کرده و دربرابر آن سکوت می کنند

رئیس جمهوری روسیه در این رابطه به تحریم های گسترده کشورش ازسوی غرب اشاره کرد و گفت که به هر بهانه ای علیه روسیه تحریم های جدید اعمال می کنند و ضربه زدن به روسیه به نوعی ورزش برای آنها تبدیل شده است.

پوتین سپس به سوء قصد به جان الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس و اعضای خانواده اش اشاره و خاطرنشان کرد: سازماندهندگان این سوء قصد می خواستند رئیس جمهوری بلاروس را به قتل برسانند اما نتوانستند و دستگیر شده اند.

وی با اشاره به اعترافات این افراد گفت: آنها می خواستند حمله سایبری علیه مینسک پایتخت بلاروس به اجرا درآورند.

پوتین از کشورهای غربی بخاطر سکوت دربرابر این اقدام ناکام علیه بلاروس انتقاد کرد و گفت: بی دلیل نیست که روسیه چندین بار پیشنهاداتی را برای مقابله جهانی برای اقدامات سایبری مطرح کرد که ازسوی غرب پذیرفته نشد.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اقدامات خصمانه کشورهای غربی علیه کشورش گفت: ما خویشتندار هستیم و هنوز به این اقدامات گستاخانه و خصمانه پاسخ نمی دهیم. ما خواهان روابط حسنه با همه کشورها ازجمله کشورهایی هستیم که علیه ما سیاست های خصمانه اجرا می کنند.

پوتین با بیان اینکه ما در مورد هر کس که از خط قرمز ما عبور کند بطور جداگانه تصمیم می گیریم، اظهار داشت: هر کس از این خط عبور کند به شدت پشیمان خواهد شد.

 

Go Back

Comment